Работилница за мартеници

  В Детски отдел на РБ „Николай Вранчев” завърши работилницата на Баба Марта. В нея участваха ученици от първите и третите класове на ОУ „Иван Вазов”, както и техните учители.
  С кратка беседа за мартеницата, като символ на здраве, дълъг живот, плодовитост и изобилие библиотекарите разказаха за магическата сила на белия и червения цвят, която е свързана с хан Аспарух и създаването на българската държава.
  Децата направиха интересни мартенички, като вложиха старание в усукването на конците, към тях прибавяха дървени фигурки и мъниста. Красивите мартенички бяха подредени в изложба във фоайето на Детски отдел.